Slujire în sobor cu ocazia hramului Parohiei Răzvani

Parohia Răzvani și-a cinstit ocrotitorii prin participarea unui număr mare de credincioși la săvârșirea Sfintei Liturghii în sobor luni, 21 mai 2018.

La începutul săptămânii, aproximativ o sută de credincioși au călcat pragul bisericii cu hramul „Sfinții Împărați și întocmai cu Apostolii, Constantin și mama sa, Elena” din Parohia Răzvani.

Părintele Marcel DULEA de la Parohia Radu Vodă și părintele Vladimir-Cătălin ALEXA de la Parohia Buzoieni au răspuns afirmativ invitației părintele paroh Constantin-Nicolae SANDU, astfel că Sfânta Liturghie a fost săvârșită în sobor, sub protia preacucernicului părinte  Mihail ZOTTA, protopop de Lehliu.

După Sfânta Liturghie, Preacucernicii Părinți au săvârșit slujba Parastasului pentru cei adormiți; la final toți cei prezenți primind din partea Comitetului Parohial o gustare cu specific tradițional românesc.

 

A consemnat Preot Prof. SANDU Constantin-Nicolae.


Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...