Bucuria Naşterii Pruncului Cel Sfânt în Parohia Răzvani

Prăznuind Naşterea Domnului Hristos, aproape optzeci de oameni s-au rugat împreună în biserica "Sfinții Împărați Constantin şi Elena" din Răzvani. Peste cincizeci de copii s-au împărtăşit cu Sfintele Taine ale Domnului Hristos, primind, alături de toți ceilalți copii şi tineri, daruri din partea comunității.Mulțumim Domnului pentru răsplata din finele acestei perioade de post - bucuria de a petrece împreună de minunatul praznic al Naşterii Pruncului Cel Sfânt! Mulțumim Părintelui Bogdan-Lucian ŞTEFĂNESCU de la Parohia "Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, Izvorâtorul de Mir" din Lehliu-Gară, care a fost astăzi alături de noi!Mulțumim, de asemenea, Primăriei Lehliu-Gară pentru darurile primite şi copiilor care ni s-au alăturat în strană!Mulțumim doamnei învățătoare Mihaela PAVEL şi încântătoarei cete de colindători din clasa a III-a a Şcolii Gimnaziale Răzvani, care ne-au adus ieri multă bucurie! Şi, nu în ultimul rând, mulțumim tuturor celor care s-au ostenit şi s-au jertfit pentru ca astăzi să dăm slavă lui Dumnezeu, slujind şi dăruind!
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...