„…Mie Mi-aţi făcut”

Pe parcursul Postului Sfintelor Paşti, creştinii sunt îndemnaţi să petreacă duhovniceşte, „crescând în Dumnezeu”, după învăţătura Sfintei Scripturi şi a Sfinţilor Părinţi. De altfel, părintele Ilarion Argatul învaţă că: „Iisus a postit şi postul l-a împletit cu toate celelalte: mila, adevărul, dreptatea, iubirea”, iar Sfântul Apostol Pavel conchide: „şi dintre toate acestea, cea mai mare este dragostea” (I Cor 13).

Dragostea faţă de cel lipsit sau în suferinţă, poate deschide Împărăţia lui Dumnezeu (Mt 25), drept pentru care, şi la parohia Răzvani s-a realizat o colectă în materie de haine în perioada 12-25 Martie 2017, iar în data de 27 Martie 2017 au fost împărţite nevoiaşilor din localitate, cu prilejul vizitelor pastorale.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...