Praznic luminos luminos strălucind frumos

De măritul praznic al Naşterii Domnului, cerurile saltă de cântări îngereşti, pământul vibrează de prezenţa Mântuitorului întrupat din Fecioară, iar natura indică prin steaua de la răsărit pe Creatorul şi Domnul ei.

În ziua Naşterii Domnului, la biserica parohială „Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena” – Răzvani, la Sfânta Liturghie, credincioşii, dar mai ales copiii, L-au primit pe Pruncul Iisus Hristos în ieslea inimii lor prin Sfânta Împărtăşanie, după care la finalul slujbei, L-au lăudat printr-un program artistic – lângă bradul împodobit, – ce a constat în interpretarea colindelor tradiţionale şi recitarea unor poezii despre marea sărbătoare.

Copiii s-au bucurat apoi de venirea lui Moş Crăciun, care le-a oferit daruri ca răsplată pentru curăţenia lor sufletească şi pentru curajul mărturisirii Naşterii Domnului prin colinde.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...