Darul lui Hristos

Ştiind că „dăruind vei dobândi” (Pr. Nicolae Şteindhardt) şi că „mai fericit este a da decât a lua” (FA 20), simţi bucurie sufletească la săvârşirea milei creştine, crescând totodată în credinţa că Dumnezeu este Cel care îţi poartă de grijă (Matei 6, 30).

Apropiindu-ne de sărbătoarea Naşterii Domnului, în ziua de joi, 22 decembrie, parohia Răzvani în colaborare cu compania Shoe Box au vizitat familiile defavorizate şi cu mulţi copii din sat, cărora le-au oferit cadouri constând în haine, dulciuri, jucării. Beneficiarii au fost 70 de copii cu vârste cuprinse între 1-14 ani, care au simţit cu acest prilej, preîntâmpinarea celui mai mare cadou primit de la Dumnezeu Tatăl, şi anume pe Dumnezeu Fiul, „întrupat de la Duhul Sfânt şi din Fecioara Maria” … „pentru noi şi pentru a noastră mântuire”.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...