În România iarăşi ai venit şi pe Hristos Domnului L-ai propovăduit

Sfântul Apostol Andrei, cel întâi chemat, este fundamentul apostolicităţii Bisericii noastre, definirea identităţii noastre spirituale româneşti şi extensia manifestării hristice nemijlocite pe meleagurile noastre.

Mănăstirea Dervent, crucile martirilor – ucenici ai Apostolului, Mănăstirea, peştera şi pârâiaşul Sfântului Andrei sunt motive pentru care, – printre zecile de mii de credincioşi, – enoriaşii parohiei „Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena” – Răzvani, au plecat în Dobrogea, într-un binecuvântat pelerinaj, în ziua de luni, 28 noiembrie 2016.

Bucuria duhovnicească experiată cu această ocazie, i-a întărit în credinţă, sporindu-le râvna de a se nevoi în post şi în rugăciune, spre a-L întâmpina pe Hristos, „Prunc din Duhul Sfânt”, în sărbătoarea Naşterii Sale.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...