Acoperă-ne pe noi de tot răul, cu cinstitul Tău acoperământ

Deja a devenit un obicei pentru dreptmăritorii creştini, ca data de 1 octombrie să fie cinstită ca zi sfântă, prăznuindu-se Acoperământul Maicii Domnului.

În felul acesta, în biserici se săvârşeşte cea mai sfântă şi consistentă lucrare – Sfânta Liturghie, unde Iisus Hristos este Mântuitor al tuturor: copii, tineri şi bătrâni. Cât priveşte pe cei din urmă, aceştia sunt omagiaţi în aceeaşi zi, de „Ziua Internaţională a Persoanelor Vârstnice”.

După oficierea Sfintei Liturghii, la biserica parohială din Răzvani, au fost vizitaţi trei bătrâni singuri, cărora li s-au oferit pachete cu alimente şi fructe, din partea credincioşilor participanţi la slujbă.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...