Femeile Mironosiţe – esenţă a Familiei Creştine de azi

A treia duminică după Sfintele Paşti, numită şiDuminica Femeilor Mironosiţe, reexpune întregii Bisericii Creştin-Ortodoxemodelul de devotament şi curaj, de care dau dovadă cinstitele femei purtătoarede mir în dimineaţa Sfintei Învieri.

Ca în toate lăcaşurile de cult ortodoxe, şi înBiserica „Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena” – Răzvani, pe data de 15 Mai2016, s-a oficiat Sfânta Liturghie, după care, sub îndrumarea preotului paroh,s-au pregătit pachete cu alimente – din contribuţia enoriaşilor –, care au fostdistribuite la şase familii defavorizate din localitate.

Bucuria adusă prin acţiunea desfăşurată a fostprilejuită şi de Ziua Internaţională a Familiei.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...