Izvor de tămăduiri de la Hristos

Este şi firesc, ca, Cel ce „a făcut cerul şi pământul” şi apoi, pe om „după chipul” Său, să şi poată restaura creaţia şi vindeca pe omul căzut sau bolnav. El este „Doctorul sufletelor şi al trupurilor noastre”, Care „tămăduieşte toată boala şi toată neputinţa”, şi în consecinţă, lucrează necontenit în Biserică şi în acest sens, în mod deosebit prin Taina Sfântului Maslu.

În vinerea din prima săptămână a Postului Sfintei Învieri a Domnului nostru Iisus Hristos, într-un sobor de preoţi s-a săvârşit Taina Sfântului Maslu pentru credincioşii parohiei Răzvani. Părinţi slujitori au fost: preacucernicul preot Vladimir Cătălin Alexa de la parohia Buzoieni, preacucernicul preot Cornel – Vasilică Andrei de la parohia Ogoru şi preacucernicul preot Marius Cherciu de la parohia gazdă, care în cuvântul de învăţătură, a evidenţiat importanţa credinţei în contextul încercărilor vieţii, şi îndeosebi în planul mântuirii personale.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...