Din nou la şcoală

„Ascultă sfatul şi primeşte învăţătura, ca să fii înţelept toată viaţa ta.” (Pilde Cap. 19, 20). Împăratul Solomon expune o condiţie evidentă în dobândirea înţelepciunii. Fără sfat şi învăţătură, omul se lipseşte de cunoaşterea celor mai frumoase lucruri din creaţie, şi implicit a Creatorului.

Ascultători şi dornici de învăţătură, elevii Şcolii Gimnaziale Nr. 1 – Răzvani, – în data de 14 septembrie – au păşit în curtea şcolii însoţiţi de părinţii emoţionaţi, şi împreună cu dascălii lor au participat la slujba de deschidere a anului şcolar, oficiată de preotul Cherciu Marius. Cu gândul la Dumnezeu şi la copilul Iisus, Care în vârstă de numai 12 ani învăţa pe bătrâni în templu, elevii au intrat în sălile de curs, punând un început bun unui nou an şcolar.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...