Biserica de acasă

Nucleul fiecărui popor, baza fiecărei societăţi şi „bobul de grâu” al Sfintei Biserici este familia creştină.

Cu prilejul celebrării Zilei Internaţionale a Familiei, vineri 15 mai 2015, începând cu ora 16, s-a desfăşurat o festivitate în biserica parohială din satul Răzvani, în cadrul căreia 18 copii cu vârste cuprinse între 11 şi 14 ani, au urmărit clipuri video educative despre familia creştină, au recitat poezii şi au dezbătut modelul trinitar al familiei ortodoxe cât şi problema familiilor dezorganizate.

Pentru că darurile şi bucuriile sunt depline doar atunci când se împărtăşesc în Biserică – adică în Familia cea Mare, – copiii, sub îndumarea părintelui paroh, după o colectă realizate în prealabil, au vizitat trei familii defavorizate, cărora le-au oferit haine şi jucării.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...