Maica Domnului – Izvor de tămăduire pentru cei credincioşi

Ziua de vineri a Săptămânii Luminate, a Învierii Domnului şi Dumnezeului şi Mântuitorului nostru Iisus Hristos, cunoscută în Biserica Sa, sub numele de „Izvorul Tămăduirii”, aduce şi în sufletele parohienilor din localitatea Răzvani, o conştiinţă a binefacerilor primite de la Izvorul pururea curgător al Maicii lui Dumnezeu.

În acest sens, în data de 17 aprilie 2015, credincioşii parohiei „Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena”, după ce au participat la Sfânta Liturghie şi s-au împărtăşit, au luat parte la slujba Litiei sau slujba de Sfinţire a apei – săvârşită cu prilejul acestei sărbători – , după care, s-a desfăşurat o cateheză, prin intermediul căreia, preacucernicul preot Cherciu Marius a explicat celor prezenţi însemnătatea zilei şi rolul covârşitor al Maicii Domnului în istoria omenirii.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...