Veste Bună de la „îngeri”
![](https://protoierialehliu.ro/files/images//2015/03/VesteBun¦âDeLa+Ängeri1.jpg)
Ca în fiecare an, sărbătoarea Bunei Vestiri, Îl aduce pe Fiul lui Dumnezeu, întrupat – „de la Duhul Sfânt şi din Fecioara Maria” (Simbolul de Credinţă) – în sufletul oricărui creştin trăitor, care poate răspunde asemeni Maicii Domnului: „Iată robul (roaba) Domnului. Fie mie după cuvântul tău”.
În anul 2015, cei care au adus Vestea cea Bună credincioşilor parohiei Răzvani, au fost copiii, care au venit într-un număr deosebit de mare, aduşi de d-nele educatoare de la Grădiniţa „Sfânta Sofia” şi de d-ra Toma Manuela, profesor de Religie la Şcoala Gimnazială Nr. 1 – Răzvani.
Copiii au participat la slujbă, s-au împărtăşit, au spus poezii potrivite momentului, încântându-i în mod deosebit pe părinţii şi bunicii lor.
La final copiii au fost apreciaţi cu dulciuri din partea enoriaşilor.
![](https://protoierialehliu.ro/files/images//2015/03/VesteBun¦âDeLa+Ängeri3.jpg)
![](https://protoierialehliu.ro/files/images//2015/03/VesteBun¦âDeLa+Ängeri4.jpg)
![](https://protoierialehliu.ro/files/images//2015/03/VesteBun¦âDeLa+Ängeri5.jpg)
![](https://protoierialehliu.ro/files/images//2015/03/VesteBun¦âDeLa+Ängeri7.jpg)
![](https://protoierialehliu.ro/files/images//2015/03/VesteBun¦âDeLa+Ängeri8.jpg)
![](https://protoierialehliu.ro/files/images//2015/03/VesteBun¦âDeLa+Ängeri9.jpg)
![](https://protoierialehliu.ro/files/images//2015/03/VesteBun¦âDeLa+Ängeri10.jpg)