Sesiune de eseuri la Parohia Răzvani

Anul Omagial al „Sfântul Ioan Gură de Aur şi al marilor duhovnici”, aduce aminte de îndemnul Sfântului Apostol Pavel, care spune: „Priviţi la înaintaşii voştrii şi urmaţi-le credinţa”. Dacă am încerca să spunem despre personalitatea, viaţa şi opera Sfântul Ioan Hrisostom (Gură de Aur) ar fi prea puţin. Tinerii însă, au nevoie ca un asemenea reper spiritual şi cultural să le fie comunicat.

În acest fel, marţi 24 Martie, la parohia Răzvani, s-a organizat o sesiune de eseuri la care au participat copii din grupul de cateheză, care şi-au împărtăşit unii altora noţiuni despre Dascălul virtuţilor şi al faptelor bune – Sfântul Ioan Gură de Aur.

Părintele Cherciu Marius a prezentat apoi pe Sfântul Ioan ca exemplu de urmat, apreciind totodată efortul copiilor şi dăruindu-le diplome de participare.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...