Atelier de mărţişoare la Parohia Răzvani

Sub genericul „Dăruind, vei dobândi!”, elevii Şcolii Gimnaziale Nr. 1 – Răzvani, au organizat astăzi, 27 Februarie, o expoziţie cu vânzare de mărţişoare şi felicitări. Obiectele au fost confecţionate de elevi, sub îndrumarea doamnelor învăţătoare, iar fondurile obţinute vor fi direcţionate către copiii bolnavi, cu dizabilităţi sau fără posibilităţi materiale.

În cadrul festivităţii, părintele paroh Marius Cherciu – cu ajutorul mijloacelor moderne de comunicare – a prezentat elevilor fenomenul primăverii ca pe un prilej de a ne schimba viaţa şi de a deveni mai buni şi mai darnici cu semenii noştri, descoperind astfel bucuria de a dărui.

În partea a doua a proiectului tot copiii vor merge la alţi copii bolnavi, cu deficienţe, dar şi la bătrânii singuri unde vor duce darul lor.

Atât elevii, cât şi părinţii sunt foarte încântaţi că au ocazia să fie alături de cei care au atât de multă nevoie.

Mărţişoarele vor fi expuse până pe 1 Martie – de Duminica Ortodoxiei – la Biserica „Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena” din Răzvani.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...