Miluieşte-mă Dumnezeule, miluieşte-mă!

Canonul Sfântului Andrei Criteanul, săvârşit la începutul şi la mijlocul Postului Sfintei Învieri, redă creştinului pocăinţa vameşului, corabia credinţei lui Noe şi întoarcerea lui David.

Astfel, în prima săptămână a Postului Mare, între 23-26 Februarie, la orele amiezii, – devenit deja un obicei, – s-a săvârşit slujba Canonului de Pocăinţă la Biserica „Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena” – Răzvani, la care, – alături de credincioşi, – au participat activ şi grupul de copii din cadrul proiectul „Hristos împărtăşit copiilor”, care au descoperit bucuria reîntâlnirii cu Dumnezeu şi printr-o asemenea slujbă.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...