Colindăm, Doamne, colind

În spiritul unei frumoase tradiţii ce dăinuie de câţiva ani, înaintea marii sărbători a creştinătăţii – Naşterea Domnului, Parohia „Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena” a organizat în data de 19 decembrie, începând cu ora 9:30, un program special, ce a constat în săvârşirea Tainei Sfântului Maslu, urmată de un concert de colinde susţinut de această dată de către corul „Bucuria”, al Şcolii Gimnaziale Nr. 1 – Lehliu Gară, sub bagheta domnului Sandu Constantin, profesor la disciplina Religie în cadrul aceleiaşi unităţi de învăţământ.

Preacucernicul preot paroh Cherciu Marius a vorbit în cuvântul său despre importanţa şi semnificaţia colindelor, ca mijloc de transmitere a mesajului privind dragostea lui Dumnezeu manifestată în raport cu omenirea, în chip deosebit prin întruparea Fiului Său.

Grupul de colindători a fost încurajat şi apreciat, primind apoi pachete consistente cu dulciuri şi fructe.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...