În pelerinaj…pe calea sfinţeniei

„Intra-vom în lăcaşurile Lui, ne vom închina la locul unde au stat picioarele Lui”, învaţă psalmistul. Această profeţie se împlineşte în năzuinţa creştinilor manifestată prin pelerinajele organizate la locurile sfinte, unde Domnul nostru Iisus Hristos a petrecut cei 33 de ani de viaţă pământească, dar şi în alte locuri sfinte, unde Dumnezeu şi-a făcut simţită prezenţa, aprinzând făclii luminoase – oameni sfinţi – care s-au dovedit a fi vrednici de dragostea dumnezeiască, de multe daruri duhovniceşti şi chiar de puterea facerii de minuni.

Astfel, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Parohia Răzvani, la începutul Postului Naşterii Domnului, în data de 16 noiembrie 2014, a organizat pentru credincioşii parohieni, un pelerinaj la Sfintele Mănăstiri Prislop şi Lainici.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...