Slujba celei de-a doua Învieri la parohia Răzvani

Bucuria Învierii Domnului este un bun universal, pe care Hristos îl aduce în dar tuturor oamenilor, deşi au folos doar cei care se dovedesc a fi receptivi prin credinţă şi vieţuire duhovnicească. Astfel, Evanghelia se vesteşte la toată făptura, spre pregătirea celei de-a doua Învieri.

Duminică, 20 aprilie, în Sfânta şi Marea zi a Învierii Domnului nostru Iisus Hristos, la ora 12.00, a avut loc la parohia Răzvani, slujba celei de-a doua Învieri, la care au participat credincioşi atât români cât şi rromi, ascultând fiecare Sfânta Evanghelie în limba sa maternă.

În încheiere, preacucernicul preot Cherciu Marius a evidenţiat în cuvântul de învăţătură efectele însuşirii Sfintei Învieri şi universalitatea Evangheliei lui Hristos cel Înviat.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...