Buna Vestire la Parohia Răzvani

De sărbătoarea Bunei Vestiri, întreaga Biserică preacinsteşte pe Născătoarea de Dumnezeu şi slâveşte pe Cel neîncăput, Care îşi găseşte sălaş în pântecele Fecioarei. Şi pentru că Dumnezeu din gura pruncilor şi a celor ce sug şi-a săvârşit laudă, pe 25 martie 2014, în biserica parohială din satul Răzvani, copiii de la Grădiniţa „Sfânta Sofia” din aceeaşi localitate au venit să ia parte la minunea întrupării Domnului, împărtăşindu-se cu Sfintele Sale Taine.

La final, copiii au recitat poezii despre sărbătoarea Buneivestiri, apoi au primit iconiţe şi dulciuri.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...