Hramul Grădiniţei “Sfânta Sofia” din Răzvani

Cuvintele Mântuitorului răsună peste veacuri: Lăsaţi copiii să vină la Mine, într-un ecou pe care prichindeii de la Grădiniţa "Sfânta Sofia" din Răzvani l-au recepţionat, au răspuns chemării şi au adus lui Dumnezeu – cu ocazia sărbătorii închinate ocrotitorului grădiniţei lor – jertfă fără de prihană, participând la slujba de mulţumire săvârşită cu această ocazie în biserica parohială.

La final, părintele paroh Marius Cherciu a rostit un cuvânt adresat copiilor evidenţiind nemărginita iubire a lui Dumnezeu faţă de aceştia şi importanţa reciprocităţii acestui sentiment de care şi Sfânta Sofia cu fiicele sale au dat dovadă.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...