Sfântul Maslu Taină săptămânală la parohia Răzvani

Ziua de marţi ne duce cu gândul la Sfântul Ioan Botezătorul şi Înaintemergătorul Domnului, cel de-al treilea ocrotitor al Parohiei Răzvani, după Sfântul Împărat Constantin şi Sfânta Împărăteasă Elena. Marţi, 13 august 2013, la orele 20.00, în biserica parohială, după slujba de acatist închinat Sfântului Ioan Botezătorul, s-a săvârşit într-un sobor de preoţi, Sfântul Maslu de obşte urmat de rugăciunea pentru cei grav bolnavi.

Slujba s-a săvârşit cu participarea preacucernicului părinte Daniel Ionel Preda de la parohia Cojeşti, a preacucernicului părinte Nelu Soare de la parohia Pelinu-Condeeşti şi a părintelui Marius Cherciu de la parohia Răzvani.

Această rânduială se doreşte a deveni o practică săptămânală pentru parohia noastră.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...