Procesiune la parohia Răzvani

Cu arhiereasca binecuvântare a Preasfinţitului Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, în perioada 14 iulie 2013, ora 15:30 şi 16 iulie, ora 13:00, a avut loc procesiunea cu Icoana (copie) a Maicii Domnului Tămăduitoarea Xenia (străina).

Icoana a fost adusă în procesiune de la Schitul Horia la parohia Răzvani, unde s-a desfăşurat un program liturgic încărcat, la care a participat un distins sobor de preoţi, condus de preacucernicul părinte protopop Iamandi Bogdan.

Fiecare slujbă a fost însoţită de un cuvânt de învăţătură, accentuându-se cu precădere pe problemele de ordin confesional şi care a avut un efect benefic asupra credincioşilor din parohie şi din împrejurimi, care au venit într-un număr deosebit de mare să-i acorde Maicii Domnului cinstirea cuvenită.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...