Ziua mamei la parohia Răzvani

Cu prilejul sărbătorii laice desfăşurate de 8 martie, Biserica "Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena"- Răzvani vine în sprijinul concepţiei Sfântului Ioan Gură de Aur : "Daţi-mi mame creştine şi voi schimba faţa lumii!".

La desfăşurarea acestor serbări copiii grupei pregătitoare şi elevii clasei I, au prezentat un program artistic în faţa mamelor. Părintele Marius Cherciu le-a rostit un cuvânt de învăţătură despre importanţa educaţiei religioase pe care o poate transmite o mamă copiilor ei, după care copiii au fost recompensaţi din partea parohiei cu reviste de colorat, conţinând subiecte religioase.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...