Sărbătoarea Naşterii Domnului la Parohia Răzvani
![](https://protoierialehliu.ro/files/images//2014/01/25dec2012razvani1.jpg)
Pe 25 decembrie 2012 cerurile se deschid ca să ni-L trimită pe Unul-Născut, Împăratul păcii, Domnul Iisus Hristos. Păstorii cu magii împreună cu îngerii caută să se închine Pruncului Sfânt, iar Irod caută să-L omoare. În biserica "Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena" – Răzvani după Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie credincioşii au asistat la un concert de colinde şi au urmărit o scenetă cu tema Naşterii Domnului prezentate de către copii sub îndrumarea părintelui Marius Cherciu. Toţi copiii au primit la sfârşit daruri.
![](https://protoierialehliu.ro/files/images//2014/01/25dec2012razvani2.jpg)