Moş Nicolae la Grădiniţa “Sfânta Sofia” din satul Răzvani

Pe data de 5 decembrie 2012, la Grădiniţa "Sfânta Sofia" din satul Răzvani a avut loc o serbare a copiilor dedicată Sfântului Ierarh Nicolae.

Emoţionaţi şi plini de gingăşie, copilaşii din toate grupele, cu vârste între 3 şi 6 ani, au recitat poezii, au cântat şi au urmărit filmuleţe educative despre Sfântul Ierarh Nicolae cu ajutorul mijloacelor didactice puse la dispoziţie de Parohia Răzvani reprezentată prin Părintele Marius Cherciu.

Părintele Marius le-a vorbit copiilor despre Sfântul Nicolae ca ocrotitor al copiilor dar şi despre importanţa împărtăşirii cu Trupul şi Sângele Domnului în ziua acestui mare Sfânt. Cei 51 de copii au primit pacheţele cu dulciuri din partea Bisericii, iar de ziua Sfântului au luat parte la Sfânta Liturghie şi s-au împărtăşit.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...